Skip to content

DĀRZI

jld@jld.lv | 6775 5014

SIA “JLD” nodrošina profesionālus dārzkopības un ainavu arhitektu pakalpojumus, kas ietaupa jūsu laiku un padara dārzus pārdomātus un viegli kopjamus. Mēs ticam, ka ikviens ir pelnījis sev dārzu, lai kādā formā tas arī izpaustos – puķu kastēs, garšaugu dobēs, ziedošās dobēs vai puķu pļavās. Lai realizētu sapni par labiekārtotu dārzu, ir jāizplāno katrs darbības solis.

DĀRZU projektēšana

Projektējam gan liela mēroga lauku ainavas, privātmāju, viesu māju teritorijas, bērnu rotaļu un vingrošanas laukumus, atpūtas laukumus, gan maza mēroga pilsētas vidē esošo māju pagalmus, kā arī atsevišķas dekoratīvo apstādījumu dobes. 

darzu-projektesana


Pirmā kopīgā tikšanās objektā

Uz tikšanos būtu nepieciešams sagatavot teritorijas inženiertopogrāfisko plānu vai, ja nav veikti uzmērīšanas darbi, zemes robežu plānu, kas kalpotu par pamatu ainavu arhitekta tālākajam darbam. Pirms tikšanās būtu vēlams izprast Jūsu, kā potenciālā dārza, ainavtelpas izmantotāja vēlmes.

Tikšanās laikā tiek apsekota esošā situācija, veikta teritorijas fotofiksācija, uzklausītas pasūtītāja vēlmes, vajadzības un vīzijas, kā arī tiek sniegta konsultācija par teritorijas projektēšanas, ierīkošanas gaitu un padomiem dārza kopšanā.


Projekta izstrādes gaita

Pēc pirmās tikšanās, kad ainavu arhitektam ir pieejams teritorijas inženiertopogrāfiskais plāns, robežplāns vai nepieciešamības gadījumā mēs teritorijā veicam papildus mērījumus, tiek izstrādātas pirmās konceptuālās skices. Pirmajā posmā mēs izstrādājam vairākus atšķirīgus teritorijas labiekārtojuma variantus, kuros tiek atspoguļota celiņu, dekoratīvo apstādījumu izvietojums un kompozīcija, zonējums un teritorijas funkcionalitāte.

Pēc pirmo skiču apspriedes ar pasūtītāju mēs izstrādājam vienu labiekārtojuma plānu, kamēr ar to ir apmierinātas klientu vēlmes un vajadzības. Kad labiekārtojuma plāns ir gatavs, ir skaidri nodefinēta kompozīcija, cieto segumu, dobju apjomi un konfigurācija, apgaismojuma izvietojums, tālāk tiek izstrādāts detāls apstādījuma plāns. Apstādījuma plānā tiek izzīmēts un uzskaitīts katrs augs. Pie šī plāna mēs sagatavojam informatīvas augu tabulas, kuras sevī ietver informāciju par augu vizuālo veidolu, to augstumu, platumu, lapojuma krāsu, ziedu krāsu un to ziedēšanas periodu, kā arī sagatavojam praktisku aprakstu par augu kopšanas, formēšanas un uzturēšanas darbiem.

Lai uzzinātu vairāk par projekta izstrādi, sazinieties ar kādu no mūsu ainavu arhitektēm.

ierīkošana

JLD komanda veic visdažādāko teritoriju ierīkošanas, labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus gan pēc mūsu ainavu arhitektu izstrādātiem projektiem, gan pēc citu arhitektu projektiem. Mūsu speciālisti var izveidot brīnišķīgu dārzu klajā vietā vai atjaunot un restaurēt pavisam vecu dārzu. Mēs nodarbojamies gan ar privātu, gan ar publiska rakstura ārtelpu labiekārtošanas darbiem, kas sevī ietver arī jumta dārzu un terašu labiekārtošanas darbus. Piedāvājam bruģēšanas pakalpojums, kā arī uzstādam gabionus un specializētas sistēmas koka sakņu ierobežošanai. Lai uzzinātu vairāk par ierīkošanas darbiem, sazinieties ar mūsu labiekārtošanas darbu vadītāju Māri Kreicumu.

kopšana

jld-darzu-kopsana

Skaists un kopts dārzs ir katras mājas vizītkarte. Lai dārzs izskatītos sakopts visos gadalaikos, ir nepieciešams par to regulāri rūpēties. Lai atvieglotu Jūsu ikdienu mēs piedāvājam šādus pakalpojumus:

  • zāliena kopšana – vertikulēšana, aerācija, mēslošana, piesēšana, pļaušana;
  • dzīvžogu kopšana – mēslošana, mulčēšana, atjaunošana un formēšana;
  • stādījumu kopšana – pārziedējušo ziedu izgriešana, apdobju veidošana, mēslošana, ravēšana un mulčēšana;
  • koku vainagu veidošana – augļu kokiem, lielu koku vainaga retināšana;
  • krūmu un koku kopšana – ikgadējā formēšana, sauso, konkurējošo zaru izgriešana, mēslošana un mulčēšana.